top of page

Гетьмани України: історичні портрети

Сушинський, Б. Козацькі вожді України : історія України в образах її вождів та полководців XV-XIX століть : іст. есе /  Б. Сушинський. – Київ : Центр учб. літ., 2019. – 685 с. : іл.

гетьмани1
гетамани2

Видання, в якому подаються понад 200 історико-літературних есе про відомих, маловідомих або й зовсім не відомих широкому загалу військових діячів, через долю яких розкривається історія України.

Горобець, В. Гетьман Брюховецький : життя у славі, владі та ганьбі / В. Горобець. – Київ : Парлам. вид-во, 2019. – 432 с. : іл.

Книга про одного з найбільш суперечливих персонажів козацької історії – гетьмана Івана Брюховецького. Його політичну, військову і дипломатичну діяльність репрезентовано на широкому історичному тлі, у контексті хитросплетеної взаємодії різноманітних чинників і впливів.

Державник і держава : до 100-річчя проголошення Павла Скоропадського Гетьманом України : зб. наук. пр. / редкол.: Г. Папакін [та ін.] ; упоряд.: Д. Гордієнко, Л. Бевз. – Київ : [б. в.], 2018. – 239 с. : фот.

гетьмани3

Збірка наукових праць присвячена постаті гетьмана Павла Скоропадського та його діяльності на чолі Української держави, а також як очільника українського гетьманського руху в еміграції. Частина матеріалів присвячена родині та оточенню гетьмана, зокрема його спадкоємцю – гетьманичу Данилу Скоропадському.

Журавльов, Д. Іван Мазепа: людина, політик, легенда /        Д. Журавльов. – Харків : Фоліо, 2020. – 348 с. : іл.

гетьмани4

У книзі описується життя й діяльність відомого державного діяча, гетьмана Івана Мазепи. Автор у науковому дослідженні змальовує суспільно-політичне становище тогочасної Козацької держави, взаємини між гетьманом, царем Петром I й королем Швеції Карлом XII на тлі напружених подій того часу.

Коломоєць, С. Петро Сагайдачний: часи козацькі / С. Коломоєць. – Київ : АртЕк, 2021. – 215 с. : іл.

гетьмани5

Петро Сагайдачний увійшов в історію як один з найвизначніших козацьких гетьманів Війська Запорозького, полководець, державний діяч, дипломат, захисник української культури і духовності. Завдяки його діяльності козацьке військо перетворилося на регулярне військове формування.

Коляда, І. А. Кирило Розумовський / І. А. Коляда,                              В. І. Милько. – Київ : Укрвидавполіграфія, 2012. – 126 с.

гетьмани6

Кирило Розумовський пройшов шлях від пастуха до президента Імператорської Академії наук і мистецтв і став останнім гетьманом України. На жаль, реформаторська політика, прагнення розширити суверенітет Гетьманщини викликали невдоволення імператриці Катерини II, що врешті-решт і призвело до ліквідації інституту гетьманства на Лівобережній Україні.

Коляда, І. Пилип Орлик / І. Коляда, С. Коляда, О. Кирієнко. – Харків : Фоліо, 2015. – 119 с.

гетьмани7

У книзі описується життя й діяльність Пилипа Орлика – військового і політичного діяча, дипломата,  сподвижника Івана Мазепи і продовжувача його справи у боротьбі за державний суверенітет Гетьманщини, автора «Пактів і Конституції прав і вольностей Війська Запорозького».

Крип’якевич, І. Українська козацька держава і її творець Богдан Хмельницький / І. Крип’якевич ; упоряд. І. Сварник. – Львів : Апріорі, 2021. – 246 с.

гетьмани8

Видання присвячене життю й діяльності Богдана Хмельницького –українського військового, політичного і державного діяча, першого гетьмана Війська Запорозького, очільника Українського гетьманату (1648-1657 рр.).

гетьмани9

Смолій, В. Петро Дорошенко : політ. портрет / В. Смолій,       В. Степанков. – Київ : Темпора, 2011. – 631 с.

У книзі відтворено історичний портрет одного з найбільш харизматичних політичних лідерів козацької України XVII ст. – Петра Дорошенка. Його життєвий шлях і діяльність висвітлюються на широкому тлі міжнародних відносин у центрально-східному регіоні Європи з урахуванням сукупності внутрішніх чинників, а також тих складних геополітичних реалій, в яких опинилася Українська держава після смерті Богдана Хмельницького.

bottom of page