
Інтелектуальні розваги для дружніх компаній
«Гра дає можливість відшукати себе в суспільстві,
себе в людстві, себе у Всесвіті»
Я. Корчак
Від гри людина отримує задоволення. Гра носить характер активної пізнавальної діяльності. Вона особливо цінна як засіб спілкування. Її головне призначення – розвиток людини, орієнтація на творчу, експериментальну поведінку. Гра навчає, допомагає відновити сили, дає хороший емоційний заряд бадьорості. Всі функції гри тісно взаємопов'язані. Їх визначає головна мета – розвага та розвиток основних якостей, здібностей, закладених в людині.
Пропонуємо ознайомитися з книгами з фонду Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки, що будуть цікаві будь-якій компанії, яка хоче весело провести час. Переглянувши виставку, ви дізнаєтеся про історію ігор, цікаві факти, правила та прийоми.
Шахи
Шахи – давня та мудра гра. Вони можуть наповнити життя незабутніми часами відпочинку, але можуть стати і справою всього життя.
Шахи – це боротьба двох держав в мініатюрі. В них задіяні королі, радники, піхота, бойові кораблі та слони. І те, що сьогодні замість бойових колісниць в діючій армії місце зайняли танки, а замість королів державою правлять президенти, цілковито не відображується на суті шахів. Вони, як і раніше, вчать об’єктивності та вмінню розпоряджатися довіреними силами.
Ден-Гертог, Г. Самоучитель шахматной игры
Калиниченко, Н. М. Шахматная игра. Шаг за шагом
Калиниченко, Н. М. Шахматная тактика : начальный курс
Эстрин, Я. Б. Шахматные дебюты : полный курс
Гик, Е.
Все чемпионы мира по шахматам
Шашки
Шашки – одна з найдавніших і популярних ігор, що завоювала безліч шанувальників у різних країнах світу. Вони давно слугують людям не лише для розваг, а й для розвитку їхніх розумових здібностей. Ця гра на перший погляд здається простою і легкою. Але гравець має постійно розраховувати варіанти, що виникають, планувати гру й намагатися здійснити її, вміти передбачати та протистояти планам супротивника. Шашки вимагають від гравця вміння логічно мислити, винахідливості та кмітливості, сприяють розвитку уваги та пам’яті.
Агафонов, В. П. Курс дебютов
Лещинский, Р. С. Стратегия и тактика в международных шашках
Царьов, М. С. Посібник для самостійного навчання гри в шашки
Цукерник, Э. Г. Антология шашечных комбинаций
Головоломки
Головоломки – непрості завдання, і щоб вирішити їх, потрібна кмітливість. І особливі знання високого рівня зовсім не обов'язкові – потрібно вміти мислити логічно. А успішне розв'язання задачі приносить людині задоволення. Такі ігри вчать аналізувати і класифікувати інформацію, продумувати свої дії наперед, покращують концентрацію, посидючість. Практично кожна така гра має під собою явне математичне підгрунтя.
Москович, И.
Самая большая книга логических игр
Шуберт, Г. Математические развлечения и игры
Гарднер, М.
Нескучная математика
Гришин, И. А. Умные игры Японии
Левин, Б. Е. "Что? Где? Когда?"
Чеботарев, Р. Длинные нарды
Золотая энциклопедия кроссвордиста
Азартні ігри
Відмінністю азартних ігор є те, що виграш чи програш у них має не тільки символічне, а й реальне життєве значення – в них грають на гроші.
Найпростіші азартні ігри не потребують вміння гравців. У них виграш чи програш залежить від випадку. Однак складніші ігри, навіть із простими правилами (блекджек), вимагають від гравця розумової дисципліни й знання ймовірностей отримання тієї чи іншої комбінації карт. У ще складніших іграх у карти (покер, преферанс) вміння гравця набагато важливіше, ніж випадковість роздачі карт – вмілий гравець отримає максимальний виграш на хорошій карті й мінімізує програш на поганій.
Золотая энциклопедия азартных игр
Казьмин, В. Д. Лучшие карточные игры
Романов, В.
Скрытые приемы карточных выигрышей
Статті
Цикл статей у журналах «Вокруг света» розповідає про цікаві та популярні ігри різних народів. Ви дізнаєтеся про історію ігор, правила та цікаві факти.