top of page
охорона 1

Журба, М. Г. Водоснабжение. В 2 т. Т. 2 : Улучшение качества воды / М. Г. Журба, Ж. М. Говорова. – Москва : АСВ, 2010. – 542 с. : ил.

Наведено відомості про якість природних вод, склад і класифікацію домішок в них. Висвітлено сучасний стан теорії і практики очищення, кондиціонування і знезараження поверхневих і підземних вод для цілей господарсько-питного та технічного водопостачання. Значну увагу приділено технологіям підготовки питних вод в умовах підвищених антропогенних навантажень на водні джерела. Розглянуто основи конструювання і розрахунку споруд і установок очищення та спецобробки води, повторного використання промивних вод та утилізації водопровідних опадів.  Описано водопостачання сільськогосподарських об'єктів і будівельних майданчиків.

охорона 2
охорона 3

Инженерная защита поверхностных вод от промышленных стоков : учеб. пособие / Д. А. Кривошеин [и др.]. – Москва : Высш. шк., 2003. – 343 с. : ил.

Матеріал книги узагальнює і систематизує сучасні практичні і теоретичні дані по технології очищення промислових стоків, а також методи переробки осадів, що утворюються.

охорона 4

Сметанин, В. И. Восстановление и очистка водных объектов : учеб. пособие / В. И. Сметанин. – Москва : КолосС, 2003. – 158 с. : ил.

Класифіковано джерела поширення забруднюючих речовин з урахуванням їхнього впливу на навколишнє середовище, включаючи водні об'єкти. Наведено критерії оцінки екологічного стану водних об'єктів і прилеглих до них територій. Визначено системний підхід до інженерно-екологічного облаштування водозборів і відновленню природних комплексів прибережних і заплавних територій з метою зниження надходження забруднюючих речовин у водні об'єкти, а також технологічні прийоми активізації процесів самоочищення водних об'єктів і видалення з них донних відкладень.

охорона 5

Висвітлено питання екологічного стану поверхневих джерел централізованого водопостачання в Україні, еколого-гігієнічної класифікації якості поверхневих вод. Розглянуто біотехнології очищення природних і стічних вод, окиснювальні і каталітичні методи обробки води, мембранні процеси в технологіях водоочищення та водопідготовки, застосування біосорбції на активному вугіллі у поєднанні з іншими методами очищення води. Акцентовано увагу на сучасних технологіях підготовки питної води і методах її знезаражування. Розглядається актуальний напрям, що нині інтенсивно розвивається, – біотестування якості води.

bottom of page