top of page
астрономія

Астрономія - на шляху до зірок

астрономія 1

«Астрономія змушує душу дивитися вгору

і веде нас з цього світу в інший.»

Платон

astronomiya-vek-xxi_08b_edited.jpg

Астрономия : век ХХІ / ред.-сост. В. Г. Сурдин. – Фрязино : ВЕК 2, 2007. – 605 с. : ил. – Библиогр.: с. 598–600.

Книга присвячена сучасним проблемам астрономії: від вивчення Місяця і планет до пошуків гравітаційних хвиль, темних матерії та енергії. Ви дізнаєтесь про найважливіші події, що відбулися в астрономії на межі нового тисячоліття і над якими невирішеними проблемами зараз працюють дослідники.

353554766.jpg

Гибилиско, С. Астрономия без тайн : путеводитель / С. Гибилиско ; пер. с англ. В. Г. Сурдина. – Москва : Эксмо, 2008. – 586 с. : ил. – (Без тайн). – Библиогр.: с. 578–579.

У виданні розповідається про астрономію, зірки, планети, галактики, пульсари та ін. Даються поради щодо вибору бінокля та телескопа для самостійного спостереження за небом.

увлекательная-астрономия-мифы-и-космос.j

Дубкова, С. И. Увлекательная астрономия : мифы и космос / С. И. Дубкова. – Москва : Белый город, [2012]. – 287 с. : цв. ил. – (Энциклопедия тайн и загадок). 

Видання містить міфи та легенди з історії астрономії, зірок та планет. Книга вирізняється прекрасним оформленням, містить близько 250 репродукцій картин великих художників, відомих скульптур, старовинних гравюр на астрономічні теми.  Також розміщено мапи сузір’їв із зображеними на них героями міфів, тваринами та предметами згідно з їхніми назвами  в «Атласі зоряного неба» 1692 р. польського астронома Я. Гевелія. У книзі наведено фотографії зоряних об’єктів, отриманих з космічного телескопа Хаббл.

0006_0.jpg

Игнатьев, Е. И. В царстве звёзд и светил : наблюдат. астрономия для всех / Е. И. Игнатьев. – Петроград : Изд. т-ва А. С. Суворина «Новое Время», Тип. А. С. Суворина «Новое Время»,  1916. – Кн. 2 : Наблюдения невооруженным глазом и посредством простейших инструментов. – 344 c., [2] л. к. : ил. 

Книга призначена для початкового ознайомлення читача з зоряним небом та засобами для спостереження за ним. Матеріал не вимагає особливої ​​попередньої підготовки, його засвоєння не тільки допомагає навчитися свідомо дивитися на небо, але і дозволяє почати роботу із зірковими картами й атласами.

0984150.jpg

Клищенко, А. П. Астрономия : учеб. пособие / А. П. Клищенко, В. И. Шупляк. – Москва : Новое знание, 2004. – 224 с.  – Библиогр.: с. 221. 

У навчальному посібнику коротко і зрозуміло викладено курс астрономії для ВНЗ. Міститься велика кількість завдань з прикладами розв’язання і відповідями. Це дозволяє використовувати навчальний посібник і для самопідготовки, і для практичних занять.

10895615_0.jpg

Кононович, Э. В. Общий курс астрономии / Э. В. Кононович, В. И. Мороз ; под ред. В. В. Иванова. – Москва : Едиториал УРСС, 2001. – 542 с. : ил. 

У виданні основну увагу приділено формуванню найважливіших астрономічних понять і досягненням останніх років. Представлено різні розділи і методи сучасної астрономічної науки, об’єднані спільною метою всебічного дослідження природи Всесвіту.

скан 02.06 - 0006.jpg

Паннекук, А. История астрономии / А. Паннекук ; пер. с англ. Н. И. Невской, сверен. с голланд. изд. – 2-е изд. – Москва : ЛКИ, 2010. – 592 с. : ил. 

У давні часи, коли ще не були сформовані ніякі систематичні знання з інших природничо-наукових дисциплін, астрономія була високорозвиненою наукою, і її історія збігається з процесом розвитку людства. У книзі простежено історію розвитку астрономії в різних країнах: Вавилоні, Єгипті, Греції, Китаї, країнах Європи, а також сучасне уявлення про Всесвіт.

A._P._Popova__Zanimatelnaya_astronomiya.

Попова, А. П. Занимательная астрономия : учеб. пособие / А. П. Попова. – Москва : КомКнига, 2005. – 262 с. : ил. – Библиогр.: с. 258–259. 

У посібнику викладено матеріал про астрономію в ігровій формі: у вигляді загадок, астрономічних ігор «Що? Де? Коли?», кросвордів і чайнвордів, тестів, детективних астрономічних текстів у віршованій формі, цікавих запитань.

Astronomiya_v_kosmonavtike.jpg

Чёрный, В. Г. Астрономия в космонавтике : учеб. пособие / В. Г. Чёрный, В. И. Майорова. – Москва : Изд-во МГТУ им. Н. Э. Баумана, 2008. – 198 с. : цв. ил.

У навчальному посібнику в систематизованій і стислій формі наведено основні поняття і відомості з сучасної астрономії. До нього увійшли найважливіші фізичні та астрономічні характеристики зірок, планет і ряд інших довідкових даних. Частина матеріалу представлена ​​в додатках у вигляді таблиць.

bottom of page