top of page
астрономічніобєкти

У царстві зірок і світил

астрономічні обєкти 1

«Людина тянеться до зоряного неба,

забувши, що сама Земля є зірка.»

І. Єфремов

Aleksandr_Gromov__Udivitelnaya_Solnechna

Громов, А. Н. Удивительная Солнечная система / А. Н. Громов. – Москва : ЭКСМО, 2012. – 366 с. : ил.

Книга містить інформацію про історію астрономії та Сонячної системи. Читачам цікаво буде дізнатись про те, як зародилися планети та Сонце,
як відбувається їхній рух, навіщо планетам супутники, чому у комет вигнуті, вузькі або віялоподібні хвости, а також про еволюцію Сонця, коли нам чекати глобальної спеки і які ще неприємності може обіцяти величезна зірка.

СКАН - 0002.jpg

Куницкий, Р. В. История развития взглядов на строение солнечной системы / Р. В. Куницкий. – Москва : ОГИЗ : Гос. антирелигиоз. изд-во, 1933. – 70 с. : ил.

У виданні розповідається про історію дослідження Сонячної системи з давніх часів, коли Землю вважали пласкою, а небо – твердим ковпаком, що її прикриває та по якому переміщаються небесні світила. Також значну увагу приділено дослідженням М. Коперника, Д. Бруно, Г. Галілея, Й. Кеплера.

571924_1_original.jpg

Всесвіт : 50 найвідоміших косміч. об’єктів : міні-енциклопедія / пер. з англ. Н. Тучинської. – Київ : КМ-Букс, 2018. – 56 с. : іл. 

У цьому довіднику описано 50 найвідоміших космічних об’єктів – небесні тіла, астрономічні явища, космічні апарати. Ви дізнаєтеся, як правильно спостерігати за нічним небом, а також де і коли можна побачити те чи інше космічне тіло. 

Devid_Roteri__Planety.jpeg

Ротери, Д. Планеты / Д. Ротери ; пер. с англ. Т. Новиковой. – Москва : ФАИР-ПРЕСС, 2005. – 318 [1] с. : ил. – (Наука и Жизнь). 

Прочитавши книгу, ви дізнаєтеся більше про планети і зрозумієте процеси, в результаті яких вони сформувалися. В книзі описується природа і походження Сонячної системи, розповідається про внутрішню структуру, поверхні і погодні умови кожної планети і найбільших супутників, обговорюється можливість виявлення життя на планетарних об'єктах, розповідається про астероїди і крижані небесні тіла за Плутоном, пояснюється, як можна побачити планети на небі і де знайти їх знімки в Інтернеті.

скан 02.06 - 0012 - 0002.jpg

Звёзды / ред.-сост. В. Г. Сурдин. – Изд. 2-е, испр. и доп. – Москва : Физматлит, 2009. – 427 с. : ил. 

Книга містить огляд сучасних уявлень про зірки. Описуються назви сузір’їв, зірок, розповідається про можливість спостережень за ними вночі та вдень, про основні характеристики та класифікації. Основну увагу приділено природі зірок: їхній внутрішній будові, джерелам енергії, походженню й еволюції. Обговорюються пізні стадії зіркової еволюції, що приводять до формування планетарних туманностей, білих карликів, нейтронних зірок.

Yu._A._Karpenko__Nazvaniya_zvezdnogo_neb

Карпенко, Ю. А. Названия звёздного неба / Ю. А. Карпенко ; отв. ред. А. В. Суперанская. – 3-е изд., испр. и доп. – Москва : ЛИБРОКОМ, 2010. – 175 с. : ил.

Книга присвячена власним іменам космічних об’єктів – від Чумацького Шляху і сузір’їв до астероїдів і супутників планет. Автор книги – мовознавець – основну увагу приділяє лінгвістичному аналізу власних імен космічних тіл.

скан 02.06 - 0012 - 0001.jpg

Бюффон, Ж. Всеобщая и частная естественная история. История и теория Земли / Ж. Бюффон ; пер. с фр. С. Я. Румовского, И. И. Лепёхина. – Изд. 4-е. – Репр. изд. – Москва : ЛИБРОКОМ, 2012. – 378, [6] с. : ил. – (Классики науки).

У книзі розкривається авторська гіпотеза походження і еволюції земної кулі і її поверхні, що містить чимало оригінальних ідей, що зробили величезний вплив на наступні космогонічні і геологічні теорії. Видання являє собою не тільки науковий трактат – це викладена поетичною мовою захоплююча розповідь про явища природи.

711029_1_original.jpg

Земля : енциклопедія / уклад.: К. Бедуайєр [та ін.] ; пер. з англ. Р. Фещенко. – Київ : КМ-БУКС, 2017. – 159 с. : іл. 

Видання містить докладну інформацію про нашу планету, про процеси, що відбуваються у її надрах та на поверхні. Зокрема, читачі дізнаються, як виникла Земля, які етапи розвитку пройшла і що чекає на  планету в майбутньому.

2534.jpg

Кислюк, В. С. Місяць на небі... / В. С. Кислюк ; НАН України, Голов. астрон. обсерваторія. – Київ : Академперіодика, 2009. – 119 с. : іл.

Книга містить матеріал про сучасний стан вивчення Місяця: його походження, особливості обертального руху, природу та внутрішню будову. Також обговорюються проблеми подальшого вивчення і освоєння природного супутника Землі за допомогою космічних апаратів та створення на його поверхні населених наукових і науково-виробничих баз. У додатках наведено основні дані про Місяць, словничок місячних термінів, карту видимого боку Місяця для спостережень за допомогою бінокля або шкільного телескопа.

392091.jpg

Путешествия к Луне / авт. кол.: А. Е. Марков [и др.] ; ред.-сост. В. Г. Сурдин. – Москва : Физматлит, 2009. – 511 с. : фото.

Видання містить інформацію про Місяць: про спостереження за допомогою телескопа, про вивчення поверхні і надр автоматичними апаратами і про пілотовані експедиції астронавтів за програмою «Аполлон». Обговорюються можливості вивчення Місяця науковими та аматорськими засобами, перспективи її освоєння.

0005_0.jpg

Ловелл, П. Марс и жизнь на нём / П. Ловелл ; пер. с англ. под ред. и с предисл. А. Р. Орбинского. – Одесса : Тип. Акционер. Южно-Рус. о-ва Печ. Дела, 1912. – XXI, 270, [2] с. : ил.

Книга присвячена дослідженню еволюції Марса і містить майже 20-річні спостереження за планетою та змінами, які відбуваються на ній.

скан 02.06 - 0001.jpg

Горделадзе, Ш. Г. Планета Нептун (1846–1946) / Ш. Г. Горделадзе ; под ред. А. Орлова ; АН УССР, Бюро науч. пропаганды. – Киев : Изд-во АН УССР, 1947. – 32 с. 

Книга присвячена історії відкриття планети Нептун. Велику увагу приділено дослідженням М. Коперника, Г. Галілея, І. Ньютона, В. Гершеля, Д. Адамса з 1846 по 1946 рр.

Mark_Anderson__Den_kogda_my_otkryli_Soln

Андерсон, М. День, когда мы открыли Солнце : потрясающая история об учёных XVIII века, наблюдавших за прохождением Венеры по диску Солнца / М. Андерсон ; пер. с англ. А. Савинова. – Москва : Астрель : Полиграфиздат, 2012. – 317 с. 

Книга присвячена унікальному астрономічному явищу, що відбувається лише раз в 120 років – проходження Венери по диску Сонця. Саме це явище кілька сотень років тому дозволило вченим виміряти видимий діаметр Венери, точно визначити відстань від Землі до Сонця, а М. Ломоносову – виявити, що у Венери є атмосфера.

0009_0.jpg

Костинский, С. К. К возвращению кометы Галлея : очерк истории кометы, обстоятельства её движения, ожидаемая яркость и условия видимости : с рис., портр. Галлея (по оригиналам Пулков. обсерватории) и карт. видимого пути кометы между звездами / С. К. Костинский. – Николаев : Изд. журн. «Физик-любитель» : Тип. Электр. типо-литогр. бр. Л. И. Белолипских, 1909. – 50 с. : ил. 

Видання містить нариси історії комети Галлея, розрахунки та спостереження за нею, обставини її руху, очікувана яскравість і умови видимості. Книга містить малюнки і мапу видимого шляху комети між зірками.

bottom of page